Субота
21 Жовтень 2017
12:26
Категорії розділу
Новини законодавства [8]
Актуальні новини законодавства України
Податковий вісник [15]
Новини Нововодолазької МДПІ
Питанння - Відповідь [5]
Юридична допомога. Питання надсилайте за допомогою "Зворотнього зв'язку"
Військовий вісник [1]
Слово народу [1]
тут може бути саме Ваша стаття. Присилайте ваші статті нам на адресу valky@at.ua
Кошик
Ваш кошик порожній
Архів записів
Погода
Наше опитування
Чи пишаєтесь Ви своїм містом?
Всього відповідей: 324
Цей день в історії
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Податковий вісник
Податковий вісник
Військовий вісник
Військовий вісник
Слово народу
Слово народу
Форма входу
Новини
Друзі сайту
Тростянець
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Валки

Актуально

Головна » 2013 » Липень » 29 » Хочу передати пай родичам
16:07
Хочу передати пай родичам

Маю сертифікат на земельний пай. Реєструвати цю землю на себе та користуватися вже не маю ні грошей, ні здоров'я. Хочу передати пай своїй онуці. Скажіть, як це можна зробити?

Валентина


Нині діє мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення, зокрема земельних часток (паїв). Мораторій зафіксовано у "Перехідних положеннях" Земельного кодексу України( 2768-14 ), діятиме він принаймні до 1 січня 2016 року. До цього часу пай не можна ні продати, ні подарувати. Не стосується ця заборона лише спадкування - після смерті пай перейде вашим спадкоємцям.

При цьому врахуйте таке. Відповідно до частини 1 ст. 1266 Цивільного кодексу України( 435-15 ) онуки спадкують за померлими бабусями та дідусями лише у разі, якщо їхніх батьків уже немає в живих. Якщо у вас саме така ситуація, онука успадкує ваш земельний пай, однак розділить його з іншими живими родичами першої групи - вашим чоловіком, вашими батьками чи іншими вашими дітьми.

Якщо ж ви хочете, щоб пай дістався виключно вашій онуці й нікому більше, радимо написати заповіт. Для цього вам потрібно звернутися до державного або приватного нотаріуса та мати при собі паспорт і довідку про присвоєння ідентифікаційного номера.

Якщо ви мешкаєте в сільській місцевості, й у вашому селі немає ні державної нотаріальної контори, ні жодного приватного нотаріуса, можете звернутися за посвідченням заповіту до сільської ради, адже відповідно до статті 37 Закону "Про нотаріат"( 3425-12 ) посадові особи органів місцевого самоврядування мають право оформити заповіт замість нотаріуса.

Олексій ПІДОПРИГОРА

Категорія: Питанння - Відповідь | Переглядів: 317 | Додав: JuliaK | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Валки запрошують
Фото дня
Платежі online
Поділись із друзями
ФОТОпослуги
ФОТОпослуги
Мапа міста
Фото дня
Ми в соцмережах